Jak zamienniki do drukarek mogą pomóc Twojej firmie?

Jeżeli jako przedsiębiorca zastanawiasz się w jaki sposób mógłbyś uzyskać niższe koszty drukowania w swojej firmie powinieneś swoją uwagę skierować w stronę zamienników tonerów. Zanim jednak zajmiesz się analizą produktów dostępnych na rynku dokonaj analizy potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

Zastanów się jakiej ilości wydruków dokonujesz w swojej firmie w ciągu miesiąca, jaki format wydruku najczęściej jest wytwarzany oraz czy wytwarzane materiały będą wielobarwne czy monochromatyczne. Odpowiednie zamienniki oryginalnych tonerów do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa z łatwością dostosujesz  odpowiadając sobie na wszystkie z zadanych powyżej pytań.

Kiedy zrobiliśmy już wstępną analizę potrzeb z jakimi musi zmierzyć się nasze przedsiębiorstwo, możemy zrobić rekonesans zamienników dostępnych na rynku. Jeśli ilość znajdujących się na rynku zamienników tonerów nieco nas przytłoczyła, skupmy się na przeanalizowaniu kilku modeli przeznaczonych do typów drukarek znajdujących się w naszym przedsiębiorstwie, które posiadają dobrą opinię i zostały wyprodukowane przez polecanych producentów. Warto także sprawdzić informacje zamieszczone na opakowaniu zamiennika takie jak prędkość wydruku, jego pojemność, gwarancje i certyfikaty.

Aby zamienniki tonerów pomogły Twojej firmie osiągnąć widoczne oszczędności warto również porównać kilka modeli zamienników badając ich stosunek jakości do ceny.

Kupując zamiennik tonera, który jest dobrej jakości zyskasz nie tylko oszczędności widoczne na koncie, ale również oszczędzisz swój czas. W jaki sposób? To proste, zamienniki w przeciwieństwie do większości oryginalnych tonerów napełniane są do pełna, a do tego jakość ich tuszu jest niemal identyczna jak oryginalnych, dzięki czemu zakupiony zamiennik wystarczy nam na znacznie dłuższy okres czasu niż przy zastosowaniu standardowego tonera.

Jeżeli podejmiemy współpracę z dobrym producentem zamienników lub hurtownią, która ma takie produkty w swojej ofercie możemy także skorzystać z rabatów, które z pewnością będziemy mogli wynegocjować jeśli nasze zamówienie będzie jednorazowo odpowiednio duże. Ponadto zarówno producenci jak i dystrybutorzy zamienników oryginalnych tonerów oferują także możliwość bezpłatnego oddania zużytych kartridży, dzięki czemu zmniejszają nam się koszty, które ponosi nasza firma w związku z utylizacją odpadów, a zaoszczędzony w ten sposób czas możemy spożytkować znacznie efektywniej.

Korzystając z zamienników oszczędzamy nie tylko nasz czas, ale również i pieniądze, oraz niepotrzebne nerwy związane z załatwianiem napiętrzających się spraw dotyczących naszej firmy. Po prostu inwestując w zamienniki redukujemy koszty oraz czas związany z zakupem i wymianą tonerów. Dzięki drobnej zmianie w postaci korzystania z zamienników jako przedsiębiorcy na tym polu możemy spodziewać się oszczędności rzędu 50%, zatem jeżeli jesteśmy w stanie same koszty drukowania obniżyć o połowę jest to kwestia do poważnego rozważenia. Zawsze warto walczyć o choćby drobne oszczędności w firmie, które z pewnością pomogą nam w rozwoju naszego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *