Meble na raty – wady i zalety zakupu mebli na raty

Kupowanie mebli na raty jest popularne i dość powszechnie stosowane od wielu lat, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że tak duża społeczność korzysta z tego rodzaju zakupów. Systemy ratalne oferowane są niemalże przez wszystkie większe sklepy meblowe, a i te mniejsze często podpisują umowy z bankami, aby móc swoim klientom zaoferować możliwość zakupu mebli na raty.

Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj umowy jaką podpisujemy oraz na wiele innych czynników, albowiem nie każdy zakup mebli na raty jest tak samo korzystny cenowo. Czasami sprzedawcy nie są wobec klientów do końca uczciwi i podpisują umowy ratalne z korzyścią wyłącznie dla siebie.

Meble nie są tanie

Jak wiadomo, meble nie należą do najtańszego wyposażenia domu, możemy nawet pokusić się o stwierdzenie że zakup porządnych mebli do kuchni czy do salonu to wydatek na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego Polacy tak chętnie korzystają z zakupów na raty, mało kogo stać aby jednorazowo wydać tak dużą gotówkę na zakup nowych mebli do kuchni, salonu czy do sypialni.

Wolimy wydać więcej pieniędzy i kupić lepsze meble niż decydować się na najtańsze meble z promocji i ten fakt jest oczywisty i słuszny. Na jakiej zasadzie odbywa się sprzedaż ratalna? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc kupić meble na raty? Czy na pewno zakup mebli na raty https://meble-bik.pl/Meble-na-Raty-clinks-pol-50.html jest korzystny dla kupującego? Wiele pytań nasuwa się przy robieniu większych zakupów właśnie w systemie ratalnym, dlatego spróbujemy przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Jak kupić meble na raty?

Nie zależnie od tego czy korzystamy ze sklepu stacjonarnego czy wybieramy sklep internetowy, zakup mebli na raty wygląda podobnie. Najpierw wybieramy meble które nam się podobają, a dopiero w następnym kroku wypełniamy specjalny wniosek, dzięki któremu otrzymamy możliwość zakupów wybranych mebli na raty.

W Internecie także mamy okienko do zaznaczenia, że chcemy kupić konkretne meble na raty, a następnie pojawia nam się e-wniosek, który należy poprawnie wypełnić i poczekać na jego weryfikację. Czasami raty otrzymujemy niemalże natychmiast, a czasami musimy jeszcze dodać niezbędne załączniki, wszystko zależy od warunków jakie nakreśla bank, to on jest prawnym wystawcą ratalnego systemu płatniczego i to do tego konkretnego banku będą wpływały nasze pieniądze.

Zalety zakupu mebli na raty

Do niepodważalnych zalet zakupu na raty z pewnością można zaliczyć płatność rozłożoną w długim okresie czasu i na korzystnie niskie raty, dzięki czemu prawie każdy może pozwolić sobie na zakup wymarzonych mebli. Jeżeli tylko sklep meblowy posiada korzystną ofertę ratalną, a w sklepie meble-bik.pl jest ona bardzo korzystna, my jako kupujący naprawdę możemy skorzystać.

Nie raz widzimy ofertę raty 0%, co oznacza że za wskazany mebel zapłacimy tyle samo, co musielibyśmy zapłacić gotówką, a mimo to oferta ratalna pozwoli nam na nie nadwyrężanie skromnego budżetu domowego. Jeżeli w terminie spłacimy raty na meble, z pewnością dostaniemy kolejną ciekawą ofertę, dzięki której nasz dom będzie jeszcze piękniejszy i wyposażony w najlepsze meble.

kuchnia wnętrze

Wady zakupu mebli na raty

Jeżeli zakup mebli na raty posiada widoczne zalety, musi mieć także wady. Nie zawsze, albowiem jeżeli skorzystamy z ciekawej i korzystnej oferty ratalnej, to my będziemy wygranymi klientami. Musimy jednak uważać podczas podpisywania pożyczki ratalnej, aby nie naciąć się na zbyt wysokie raty bądź inne przepisy zapisane drobnym drukiem.

Sprzedawcy czasami reklamują raty 0%, a w rezultacie spłacamy o wiele więcej niż dany mebel kosztował pierwotnie. Nie zawsze jesteśmy informowani o prowizji, którą pobiera bank bądź o innych ukrytych kosztach i mebel za który zapłacilibyśmy na przykład 2000 złotych, w systemie ratalnym kosztuje nas kilkaset złotych więcej.

Kolejną dość istotną wadą zakupu na raty jest minimalna suma pożyczki. Czasami sprzedawca w podpisanej umowie z bankiem ma warunek, że może sprzedać meble na raty, ale musi być to w minimalnej kwocie pożyczki, na przykład 1000 złotych. Jeżeli meble są tańsze, sprzedawca nie może sprzedać nam ich na raty, chyba że coś do zakupów dodatkowo dobierzemy.

Jak widać, czasami zakup mebli na raty nie do końca jest tani i opłacalny, zanim podpiszemy umowę, warto ją dokładnie przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *